سومین بازی پرفروش بازی Grand Theft Auto V

میثم صیام

مدیریت کل سایت
کمپانی تیک تو به عنوان ناشر بازی Grand Theft Auto V به تازگی اعلام کرده است که این عنوان تا امروز 90 میلیون نسخه فروش داشته است. جالب است بدانید که 15 میلیون نسخه از از این مقدار در سال 2017 به فروش رسیده اند و این میزان برای عنوانی که در سال 2013 عرضه شده، موفقیت عظیمی محسوب می شود.

برای مشخص شدن ارزش این میزان فروش کافی است تا فروش 15 میلیون نسخه ای GTA V را با فروش 7 میلیونی بازی Star Wars Battlefront 2 مقایسه کنیم که تاریخ عرضه آن در پاییز سال 2017 بر می گردد.

با توجه به ارقام فروش Grand Theft Auto V روی پی سی، ایکس باکس 360 و پلی استیشن 3 می توان گفت که از بین هر سه نفر از دارندگان کنسول های نسل فعلی، یکی از آن ها نسخه ای از این بازی را تهیه کرده تا این عنوان به یکی از ملزمات کنسول های نسل هشتمی تبدیل شود.


GTA.jpg
http://digiato.com/wp-content/uploads/2015/01/GTAPCDelay-610.jpg


به گفته مدیر اجرایی تیک تو، آن ها انتظار رکورد سالانه دیگری را از بخش آنلاین این بازی دارند. همچنین لازم به ذکر است که با وجود توقعات بالای تیک تو در زمینه درآمد زایی این بازی، GTA V باز هم فراتر از انتظارات این کمپانی ظاهر شده است.

بازی Red Dead Redemption 2 به عنوان دیگر از ساخته های راک استار در پاییز بعدی عرضه خواهد شد. ظاهراً قرار است تا چیزی شبیه به بخش آنلاین GTA V در این بازی نیز حضور داشته باشد و از این را می توان سال مالی درخشانی را برای تیک تو متصور شد.

با رسیدن میزان فروش GTA V به 90 میلیون نسخه، حال این بازی به عنوان سومین بازی پرفروش تاریخ شناخته می شود. بازی «تتریس» با 170 میلیون نسخه و ماینکرافت با 144 میلیون واحد فروش، در رده های اول و دوم پر فروش ترین های تاریخ جای دارند.
 
بالا