به Los Santos خوش امدید – در مجله ماه دسامبر Gameinformer چه گذشت (قسمت اول )

به Los Santos خوش امدید – در مجله ماه دسامبر Gameinformer چه گذشت (قسمت اول )

به Los Santos خوش امدید – در مجله ماه دسامبر Gameinformer چه گذشت (قسمت اول ) : به Los Santos خوش امدید – در مجله ماه دسامبر Gameinformer چه گذشت (قسمت اول ) By elite gamer پس از گذاشتن پست های متعدد از GTA V بالاخره می خواهیم یک ترجمه کامل از اطلاعاتی که Gameinformer در مورد GTA V منتشر کرده است داشته باشیم . مثل این که Gameinformer توانسته است راکستار را وادار کند تا در... : به Los Santos خوش امدید – در مجله ماه دسامبر Gameinformer چه گذشت (قسمت اول )

 1. hoomanpartovi کاربر جدید

  به Los Santos خوش امدید – در مجله ماه دسامبر Gameinformer چه گذشت (قسمت اول )

  By elite gamer

  پس از گذاشتن پست های متعدد از GTA V بالاخره می خواهیم یک ترجمه کامل از اطلاعاتی که Gameinformer در مورد GTA V منتشر کرده است داشته باشیم . مثل این که Gameinformer توانسته است راکستار را وادار کند تا در مورد بزرگترین بازیی که در دست ساخت دارد لب به سخن بگشاید . اطلاعات به چند دسته تقسیم می شوند که ان ها را بررسی می کنیم .
  [​IMG]
  اصلا اسان نیست که یک بازی در زمانی که بازی های بزرگ چند میلیون دلاری عرضه می شوند در صدر قرار گیرد و بهترین بازی شود . زمانی که GTA 3 عرضه شد یک بمب میان بازیکنان منفجر شد . همه بازیکنان شگفت زده شدند و بازی را ستودنی خواندند T2 که دارای راکستار و ۲K است از همان زمان فهمید که این عنوان به یک بازی بزرگ و پر طرفدار و صدالبته پر سود تبدیل می شود و از همان زمان به فکر این فرنچایز بود . این شرکت تصمیم گرفت که بودجه و وقت کافی برای ساخت نسخه های بعد این سری را به راکستار بدهد و این فرنچایز که زمینه تبدیل به یک عنوان به یاد ماندنی را داشت را به اوج برساند . البته این کمپانی دقیقا به خواسته های خود رسید و فروش ۲۵ میلیون نسخه ای GTA IV پاسخگوی تمامی هزینه های T2 بود .حال نسخه جدید این فرنچایز یعنی GTA V با مکانیک ها و ایده های جدید امده است و بزرگترین تغییر ان وجود سه شخصیت اصلی است که در هر زمان در گیمپلی قابل تعویض هستند
  [​IMG]
  چشم اندازی نو

  انقلابی باور نکردنی در صنعت گیم به خصوص سبک Open-World رخ داد و راکستار شروع کننده این رخداد بود . راکستار در بازی های Open World خود که کم نیستند قهرمانان بازی را به حال خود رها نمی کند و یک داستان عمیق و گسترده برای ان ها در نظر می گیرد و این نکته باعث شد که انقلابی در سبک Open World پیش بیاید . زمانی که راکستار شخصیت اصلی GTA III یعنی Claude را با موتور ۳ بعدی خود خلق کرد به نظر شخصیتی قوی می امد ولی شخصیتی ساکت بود و شخیصت پردازی پیچیده ای نداشت اما راکستار به تدریج شخصیت پردازی در بازی هایش را پیچیده تر کرد و به ترتیب در بازی هایش شخصیت های پیچیده ای مانند Tommy Vercetti ,CJ ,Niko Bellicو John Marston را خلق کرد و هر کدام به ترتیب شخصیت پیچیده ای داشتند .
  [​IMG] شخصیت پردازی در بازی ها بسیار سخت است اما راکستار این کار را به خوبی انجام می دهد .اقای Sam Houser کارگردان Red Dead و سری بازی های GTA در سخنان قبلی خود گفته است : ” ما شخصیت پردازی نیکو بلیک را به خوبی انجام دادیم شخیصتی قوی که همه بازیکنان با کنترل این شخیصت لذت می بردند ما این کار را با جان مرستون نیز انجام دادیم و شاید حتی خیلی بهتر . جان مرستون یکی از ان شخصیت های به یاد ماندنی است که یکی از بهترین شخصیت پردازی ها را دارد . شخصیت او طوری بود که گیمر با او اوج می گرفت .” حال راکستار کار سختی در پیش روی خود دارد باید سه شخصیت را به بهترین شکل شخیصت پردازی کند. راکستار دوباره برای یک انقلاب برگشته است . در GTA V شاهد سه شخیصت قابل بازی هستیم که با توجه به گفته های کارگردان بازی اقای Houser هر سه شخیصت بهترین شخصیت پردازی را دارند . شاید فکر کنید این کار شخیصت پردازی را برای راکستار بسیار سخت می کند ولی راکستار عقیده ای دیگر دارد . ان ها فکر می کنند که وجود سه شخیصت تنوع را برای بازیکن به ارمغان می اورد . اینطور که راکستار قول داده است هر شخصیت در بازی رفتار متفاوت و عقیده ای متفاوت دارد . هر کدام دوستانی جداگانه دارند هر کدام در محله ای جداگانه زندگی می کند . شما در بازی می توانید در هر لحظه به غیر از مواقعی که در ماموریت هستید شخصیت قابل بازی را با یک دکمه عوض کنید . کمپانی راکستار اعلام کرده است که شما در هر لحظه بازی غافگیر می شوید .


  گیمپلی تکامل یافته

  GTA V دستخوش تغییرات زیادی شده است. گیمپلی بازی تغییر کرده است و کاملا دگرگون شده است . تمامی مکانیک های بازی از اول طراحی شده اند و برای بسیار از بازیکنان جالب خواهند بود . اقای Houser اطلاعات زیادی از گیمپلی بازی نداد اما چند مورد اصلی در بازی را توضیح داد .
  رانندگی

  Sam Houser : ” ما بخش رانندگی در GTA IV را بسیار لذت بخش می دانیم و یک حرکت رو به جلو را در این بخش احساس کردیم ولی ان چیزی که در GTA V خواهید دید غیر قابل تصور است . بخش رانندگی در این عنوان چیزی همانند بازی های سبک ریسینگ است و حتی چیزی بهتر از ان . تنها می توانم بگویم منتظر چیزی باشید که در سایر نسخه های GTA تا به حال ندیده اید.
  [​IMG]
  تیراندازی

  تیراندازی پیشرفت قابل توجهی داشته است . هسته اصلی بازی بخش تیراندازی است . می توان گفت تیراندازی بخش تکامل یافته سایر نسخه ها است .در مورد این بخش زیاد صحبت نشده است .
  [​IMG]
  در GTA V با چه شخصیت هایی رو به رو هستید

  همان طور که اعلام شد در بازی سه شخصیت اصلی که قابل بازی هستند و جود دارد که یکی از اصلی ترین تغییرات این نسخه است. اولین و تقریبا مهم ترین شخصیت در این عنوان Micheal نام دارد . این شخصیت همان کسی است که صدایش را در اولین تریلر GTA V شنیدید .Micheal یک دزد حرفه ای بانک است و شخصیتی متفاوت و کم حرف دارد . او بسیار زیرک و باهوش است . [​IMG]او یک بار با FIB معامله ای داشته است و پس از ان دیگر به سوی خلاف نیامده است اما پول بسیار زیادی را از دست می دهد و دوباره به این سو کشیده می شود . Micheal در محله ای به نام Rockfort Hill در نزدیکی یک زمین تنیس اختصاصی زندگی می کند .Micheal همسری دارد که با او اختلاف های بسیاری دارد . همسر او که طلاقش داده است فردی خوش گذارن است و تمامی پول هایی که Micheal بدست می اورد را به راحتی خرج می کند . او دو فرزند دارد یک دختر نوجوان به نام Tracy و یک پسر ۲۰ ساله به نام Jimmy . او فرزندان خود را درک نمی کند .صمیمی ترین دوست Micheal شخصیت قابل بازی دیگر یعنی Trevor است.
  Trevor که صمیمی ترین دوست Micheal است یک فرد با خصوصیات خشن است . این شخص در ارتش نیرو هوایی امریکا خدمت کرده است و اینطور که راکستار این شخصیت را پردازش کرده است یک شخص خشن و روانی است و هر کس که با او مقابله کند می کشد . Trevor در قسمت های صحرایی Los Santos زندگی می کند و تبحر خاصی در خلبانی جت و هلیکوپتر دارد .این شخصیت عاشق ماشین های سنگین و بیابان است و علاقه خاصی به ماشین های جیپ دارد. بیماری روانی این شخصیت باعث می شود که همه را فراری دهد . در خیابان ها و محله های گوناگون به مردم توهین می کند و موجب ترس و وحشت مردم می شود . هوش مصنوعی بالای بازی نیز باعث می شود که مردم در قبال حرکات این شخصیت رفتار های گوناگونی داشته باشند . به طور مثال اگر در محله خلافکاران به فردی توهین کنید یا اور را مورد ضرب و شتم قرار بدهید مردم ان ناحیه یک رفتار خاصی نسبت به شما نشان می دهند یا اگر در یک فروشگاه شیک به کسی توهین کنید رفتاری متفاوت از خودشان در قبال شما نشان می دهند . شخصیت قابل بازی دیگر Franklin نام دارد او فردی سیاه پوست است و یک دورگه امریکایی افریقایی است . Franklin در سواحل Vespucci در Los Santos زندگی می کند و در یک مرکز معامله ماشین برای یک فرد ثروتمند کار می کند . این شخصیت به باشگاه های ورزشی زیادی می رود و عاشق ماشین های مدل بالا است . این سه شخصیت که ازشان نام برده شد شاید با هم همکاری کنند یا با هم دوست باشند ولی به هیچ وجه اخلاق و رفتار یکدیگر را ندارند و حتی دوستان مشترکی بین ان ها وجود ندارد .
  چهره های جدید در GTA V(معرفی شخصیت ها به صورت جداگانه)

  Micheal

  حرفه: بازنشسته
  سن:۴۰
  محل زندگی : Rockford Hill
  توضیحات :
  Micheal یک دزد حرفه است و در سرقت از بانک تبحر دارد . او یک مدت طولانی به علت معامله ای که با FIB داشته است از خلاف کناره گیری کرد اما به دلیل از دست دادن پول زیادی دوباره به کار خلاف بازگشته است . او همسری به نام Amanda داشته است که طلاق داده است و دو بچه به نام های Tracyو Jimmy دارد و Micheal فرزندان خود را درک نمی کند .
  ظاهر شخصیت :
  Micheal مسن است و لباس هایی تمیز و شیک می پوشد و یک خانه بزرگ دارد و از سایر شخصیت ها پولدارتر به نظر می اید .
  سخنان Sam Houser در مورد این شخصیت :
  وقتی ما ایده این شخصیت را در ذهن داشتیم و البته همین ایده نیز تبدیل به واقعیت شد همین بود که شخصیتی پیرتر باشد . او دزدی حرفه ای است و شخصیتی زیرک است . بسیاری از خصوصیات اخلاقی Micheal شبیه به Niko در GTA IV است .
  [​IMG]
  Trevor

  حرفه : خلافکار
  سن:۴۰
  محل زندگی : Blain Country
  توضیحات :
  Trevor کسی است که قبلا در ارتش نیرو هوایی امریکا خدمت کرده است . او قبلا مواد مصرف می کرد . او دوست صمیمی Micheal است و در کار ها به او کمک می کند . لازم به ذکر است که این شخصیت می تواند جت ها و هلیکوپتر را کنترل کند .
  ظاهر شخصیت :
  Trevor قیافه ای خشن دارد و به دلیل مصرف مواد مخدر از زمین تا اسمان تغییر کرده است . او بیشتر اوقات پیراهن سفید می پوشد و یک خالکوبی بر روی بدن خود دارد .
  توضیحات Sam Houser در مورد این شخصیت :
  شخصیت Trevor ان سوی خلافکاری را به ما نشان می دهد . این شخصیت به بازیکن اجازه می دهد که هر کاری در بازی بخواهد انجام دهد و معنی ازادی در بازی را بفهمد . این شخصیت است که همیشه به Micheal کمک می کند و تیکه کلام این شخصیت f—K off است. این شخصیت به اندازه کافی کله شق است و هیچ وقت نمی خواهد از کسی کلمه نه را بشنود .

  [​IMG]
  Franklin

  حرفه:نوچه
  سن:۲۰
  محل زندگی : South Los Santos
  توضیحات :
  Franklin یک شخصیت دو رگه افریقایی امریکایی است و در یک مرکز معامله ماشین های گران قیمت کار می کند . زمانی که مردم نمی توانند قسط های خود را پرداخت کنند Franklin به سراغ ان ها می رود و پول را از ان ها به زور می گیرد .
  ظاهر شخصیت :
  جوانی که لباس هایی به روز می پوشد و بدنی ورزیده دارد .
  توضیحات Houser در مورد این شخصیت:
  شخصیتی است جاه طلب و مغرور است . دوستانی خطرناک دارد . عاشق ماشین های لوکس و شیک است و همانند سایر جوان ها می خواهد پیشرفت کند و ثروتمند شود .
  [​IMG]

  به Los Santos افتابی خوش امدید

  وقتی سران راکستار پس از ساخت و عرضه GTA IV به فکر طراحی GTA V افتادند ایده های زیادی بر روی میز کار بود . تیم سازنده می خواستند بازی همانند GTA San Andreas بسازند و همین کار را می کنند ولی این عنوان بسیار فراتر و بزرگتر از San Andreas است . اقای Houser کارگردان GTA V در گفت و گویی اعلام کرده است ” ما نتوانستیم ان چه را که می خواهیم در San Andreas پیاده سازی کنیم چرا که نقشه و شهر ها و قسمت های San Andreas بسیار کوچک بود و ما نتوانستیم بزرگی و عظمت LA را به مخاطب نشان بدهیم اما می خواهیم این کار را در GTA V انجام دهیم , Los Santos یک شهر است که می تواند عناصر بازی GTA را به خوبی در خود به نمایش در اورد اما کاری که ما می خواهیم انجام دهیم این است که بازی را مخلوطی از GTA IV و San Andreas بسازیم .” سران راکستار در طی ساخت GTA V به سه بازی LA NOIR ,Midnight Club:Los Angles و GTA San Andreas رجوع کرده اند و سعی داشته اند که از تجربیات خود در این سه بازی استفاده کنند مخصوصا در طراحی ساختمان ها.
  [​IMG]کارگردان بازی اقای Houser اعلام کرده است که طبیعت در بازی به شدت خودنمایی می کند شما می توانید به بیرون از شهر بروید و به کوه نوردی بپردازید و لذت ببرید . در بازی مناطق روستایی , کوهستانی , کویر و بیابان وجود دارد . شما می توانید به قسمت جنوبی کالیفرنیا و اینلند(inland) بروید و از دنیای وسیع GTA V لذت ببرید . Houser کارگردان بازی فکر می کند که وجود این جایگاه ها در بازی ضروری است و برای تنوع باید در بازی وجود داشته باشند .GTA IV پر بود از تفریح ها و خوش گذارنی ها و Red Dead پر از ماموریت های جانبی بود . حال GTA V می خواهد تلفیقی از این دو عنوان باشد . راکستار تلاش می کند تا بزرگترین Open World تاریخ را بسازد و بر روی این عنوان واقعا کار کرده است. تیم راکستار می کوشد تا شهر بازی GTA V را دقیقا همانند LA یازسازی کند . طراح هنری GTA V اقای Garbut می گوید ” شما وقتی نقشه GTA V را با سایر بازی های راکستار مقایسه می کنید می فهمید که نقشه GTA V از به هم پیوستن سه بازی GTA IV ,Red Dead و San Andreas باز هم بزرگتر است . بزرگ بودن نقشه کمک می کند که زمین بازی را به چند دسته تقسیم کنیم . بخش های همانند منطقه نظامی , حیات وحش , دریا ,شهر و روستا ها .”
  [​IMG]
  زندگی دزدها

  چه چیزی باعث می شود که داستان سه شخصیت اصلی بازی به هم گره بخورد ؟ فقط پول و دلار . درست است که هر شخصیت داستانی کامل دارد و در بازی به به خوبی داستانش روایت می شود اما در بیشتر ماموریت ها این افراد همدیگر را ملاقات می کنند . اقای Houser اعلام کرده است که شما در GTA V فقط شاهد المان ها و نشانه هایی از بازی GTA IV نیستید و مواردی که در نسخه های قبلی GTA نیز دیده اید را در بازی مشاهده می کنید .اقای Houser یکی از دلایل وجود سه کارکتر اصلی در بازی را تنوع و وسیع تر شدن شخصیت پردازی بازی خواند . در ضمن در بازی شاهد ماموریت هایی خواهید بود که در ان ها این سه شخصیت با یکدیگر همکاری های متعددی دارند .
  [​IMG]

  نویسنده و مترجم : محمد حسین کریمی (Elite Gamer)

  منبع:سایت dbazi.com
  به Los Santos خوش امدید – در مجله ماه دسامبر Gameinformer چه گذشت (قسمت اول )

  به Los Santos خوش امدید – در مجله ماه دسامبر Gameinformer چه گذشت (قسمت اول ) آخرین اخبار کنسول های بازی
   

  فروشگاه بازی سایت فروشگاه بازی سایت