انتقال فایل (save,theme ,...) به xbox

انتقال فایل (save,theme ,...) به xbox

انتقال فایل (save,theme ,...) به xbox : البته خودم وقت نکردم تست کنم اگه تست کردید به من هم اطلاع دهید؛ بزودی کار با برنامه دیگری نیز را , اضافه می کنم لینک برنامه http://uplod.ir/n72i2ibfeylt/USBXTAFGUI_v44.rar.htm در آخرین آپدیت شما میتوانید USB Flash خود را به عنوان یک حافظه ی جانبی برای کنسول تعریف کنید و همچنین میان هارد... : انتقال فایل (save,theme ,...) به xbox

 1. mammadex کاربر فعال

  البته خودم وقت نکردم تست کنم اگه تست کردید به من هم اطلاع دهید؛ بزودی کار با برنامه دیگری نیز را , اضافه می کنم

  لینک برنامه http://uplod.ir/n72i2ibfeylt/USBXTAFGUI_v44.rar.htm

  در آخرین آپدیت شما میتوانید USB Flash خود را به عنوان یک حافظه ی جانبی برای کنسول تعریف کنید و همچنین میان هارد کنسول (اصلی و یا کرک) و USB Flash که همزمان به کنسول متصل هستند، اطلاعاتی همچون: بازی های کامل و Demo، پروفایل ها، فیلم و کلیپ های تصویری، Themes ها و.... استفاده ی مستقیم و یا کپی و انتقال دهید.


  [​IMG]

  در اینجا به شما امکان استفاده ی USB Flash با ظرفیت حداقل 1GB و حداکثر 16GB را می هد و همچنین می توانید همزمان دو عدد USB Flash را به کنسول متصل و استفاده کنید.

  معرفی برنامه
  این ویژگی در حال حاظر دارای محدودیت هایی می باشد که از سوی مایکروسافت اعمال شده، مهمترین این محدودیت ها جلوگیری از شناسایی و لیست کردن اطلاعات واقعی درون USB Flash در کامپیوترهای شخصی می باشد که اطلاعات آن به صورت فشرده شده است.


  [​IMG]

  USB Flash ای که توسط کنسول Format می شود قالب آن به FATX تغییر می کند و این نوع Format همچون نوع Format هارد اصلی خود کنسول می باشد، که هر دو برای کامپیوترهای شخصی قابل شناسایی نمی باشد. ولی میتوان این محدودیت را به کمک برنامه ی غیر رسمی از میان برداشت و به اطلاعات حیاطی درون هارد دیسک و یا USB Flash ها که توسط کنسول Format شده اند، دست پیدا کرد. چون مدت زیادی از عرضه این آپدیت نگذشته است کمکان برنامه هایی که برای دستیابی به اطلاعات USB Flash ها وجود دارد نیز بسیار اندک و همچنین ناقص می باشند. در حال حاظر تنها برنامه ایی که ساخته شده و به صورت عمومی در دسترس کاربران قرار گرفته، توسط Slasherking823 نوشته و به نام USB XTAF Xplorer معرفی شده است و به طور مداوم در حال به روز رسانی برای بالا بردن قابلیت های برنامه می باشد.


  [​IMG]
  با این برنامه می توان به راحتی به اطلاعات درون USB Flash دست پیدا کرد و فایل های مورد نیاز را میان USB Flash و کامپیوتر شخصی به اشتراک بگذارید و نهایت در کنسول استفاده کنید.

  Format کردن USB Flash توسط کنسول
  USB Flash خود را بعد از آپدیت به یکی از Port های USB کنسول وصل کنید و به My Xbox و سپس System Settings وارد شوید. از میان بخش های موجود در System Settings، به بخش Memory وارد شوید


  [​IMG]

  باید بخشی به نام USB Storage Device در انتهای لسیت Device ها وجود داشته باشد، با زدن کلید A وارد این قسمت شوید.
  (اگر بخش USB Storage Device وجود ندارد، USB Flash را به کامپیوتر وصل کنید و آن را به FAT32 یکبار Quick Format کنید و مجدداً USB Flash را تست کنید)


  [​IMG]


  بعد از وارد شدن به USB Storage Device گزینه ی Configure Now و همچنین Customize وجود دارد.
  برروی Configure Now کلیک کنید تا عمل تغییر Format حافظه ی USB Flash به سیستم قابل شناسایی برای کنسول صورت گیرید و درخواست آغاز کار را تایید کنید.


  [​IMG]

  با تایید آن کلیه ی اطلاعات فعلی USB Flash همگی Quick Format می شود و USB Flash کاملاً خالی شده و آماده استفاده در کنسول می شود.


  [​IMG]
  [​IMG]


  در بخش Customize می توانید مشخص کنید چه مقدار از حافظه ی USB Flash مورد استفاده قرار گیرید، این گزینه برای USB Flash های بالای 16GB مورد استفاده می باشد.


  [​IMG]


  بعد از اتمام کار که چند ثانیه بیشتر طول نمی کشد کار USB Flash تمام شده و می توان همچون یک Storage Device از آن در کنسول استفاده کرد.


  [​IMG]


  اگر در هنگام عمل Configure Now با خطای Performance Warning مواجه شدید


  [​IMG]


  کافیست USB Flash را در کامپیوتر به FAT32 یکبار Quick Format کنید و مجدداً مرحله ی Configure Now را انجام دهید تا USB Flash آماده استفاده در کنسول شود.

  انتقال اطلاعات میان USB Flash و HDD کنسول

  با وارد شدن به بخش Memory ها (در منوی My Xbox و بخش System Settings) و انتخاب یکی storage device های خود به عنوان مرجع کپی و یا انتقال می توانید لیست اطلاعات و حجم فایل های موجود درون آن storage device را مشاهده کنید.


  [​IMG]
  [​IMG]


  با انتخاب هر کدام از بخش ها (games, Gamer Profiles, Demos, ...) اطلاعات و فایل های درون آن بخش را می توان مشاهده کرد.


  [​IMG]

  با انتخاب هر فایل به کمک کلید A می توان وارد عملیات کپی انتقال و پاک کردن آن فایل شد.


  [​IMG]


  با انتخاب گزینه ی کپی و یا انتقال (Copy, Move) لیست سایر storage device های متصل به کنسول نمایش داده می شود و با انتخاب storage device مورد نظر خود، فایل مورد نظر در آن حافظه به مسیر از پیش مشخص شده وارد می شود.


  [​IMG]


  برای شروع تا حد ممکن مقداری از اطلاعات هارد خود را در USB Flash کپی و یا انتقال دهید

  انتقال اطلاعات میان USB Flash و کامپیوتر
  همانطور که در بخش معرفی برنامه ذکر شد در حال حاظر فقط یک برنامه برای دستیابی به اطلاعات درونی USB Flash سازگار شده با کنسول توسط Slasherking823 نوشته و به نام USB XTAF Xplorer معرفی شده است
  بعد از دانلود برنامه و خارج کردن آن از حالت فشرده فایل اجرایی برنامه را اجرا کنید، برنامه ظاهر بسیار ساده ای دارد. (اگر از ورژن های جدید برنامه استفاده میکنید در هنگام اجرا شدن برنامه پیغام آپدیت برنامه ظاهر می شود)


  [​IMG]

  USB Flash خود که با سیستم کنسول سازگار شده است را به کامپیوتر متصل کنید و از منوی File برروی Open Device کلیک کنید تا اطلاعات USB Flash خوانده و مسیرهای آن لیست شود.


  [​IMG]
  [​IMG]


  بعد از لیست شدن USB Flash شما به صورت عادی اگر فایلی از HDD کنسول در USB Flash کپی کرده باشید، عنوان Content را مشاهده می کنید که در کنار آن عنوان dir در یک {} قرار دارد. عنوان dir به مخفف directories میباشد، به این معنی که این مسیر یک شاخه است و می تواند درون آن پوشه های دیگری قرار داشته باشد. (در صورت عدم وجود شاخه ی Content به این معنی می باشد که USB Flash هنوز اطلاعاتی ندارد)

  فایل name.txt حاوی اسم USB Flash است، اگر در داشبورد کنسول برای USB Flash نام خاصی را مشخص کرده باشید آن نام در این فایل ذخیره شده است.

  در نهایت .. قرار دارد که کاربرد UP و یا همان برگشت به مسیر قبل را دارد که در Root خود USB Flash عملکردی ندارد.


  [​IMG]


  در قسمت پایین برنامه کلید های عملکرد برنامه قرار دارد.
  Extract: استخراج فایل و پوشه در هارد کامپیوتر
  Inject: تزریق فایل به USB Flash
  Delete: پاک کردن فایل و پوشه ها
  New Folder: ساختن یک مسیر جدید در USB FLash
  Inject Folder: تزریق پوشه به USB Flash
  Rename: تغییر نام فایل و پوشه در USB Flash

  در زیر کلید های عملکرد خط Loading برنامه برای نمایش وضعیف کپی و یا وارد کردن اطلاعات به USB Flash قرار دارد و در انتها نیز Status برنامه قرار دارد که وضعیت عملکرد را نمایش می هد.

  مسیر Content شاخه ی اصلی می باشد، با دبل کلیک برروی نام آن وارد مسیر Content شوید.
  (بسته به نوع اطلاعاتی که از هارد خود در USB Flash کپی و یا انتقال داده اید پوشه هایی در این مسیر به نمایش در می آید)


  [​IMG]


  مسیری که با شماره ی 0 مشخص شده است محل ذخیره ی Arcade Game, Games, Demos, Themes, Gamerpics, Videos و... می باشد.


  [​IMG]


  مسیرهای که به شماره ی 1 2 3 مشخص شده است معمولاً متعلق به پروفایل ها و Save بازی ها می باشد.


  [​IMG]


  برای درک بهتر مسیر های داخلی USB Flash ای که برای این مطلب از آن استفاده شده را در کامپیوتر شاخه بندی کرده ام.


  [​IMG]


  البته چون تمامی نام پوشه ها و فایل ها در سیستم کنسول به صورت hexadecimal بر مبنای 8 و تا 16 کارکتری می باشد همیشه نمی توان راحت تشخیص داد که این پوشه و فایل های درونی آن متعلق به چه گروهی از دسته بندی اطلاعات کنسول است و به ندرد می توان دید که نام فایلی بخصوص در بخش Save game با اسم خود بازی باشد.


  [​IMG]


  (USB Flash شما بسته به نوع فایل های درونی پوشه های آن طبقه بندی می شود، پس ممکن است با لیست موجود در تصاویر تفاوت هایی داشته باشد)

  معرفی برنامه ی WxPirs
  همانطور که گفته شد فایل های ذخیره شده در حافظه های Xbox360 به صورت فشرده هستند و یا به نحوی که به صورت عادی در ویندوز قادر به اجرا و یا قابل نمایش اطلاعات نمی باشند.
  برنامه ی غیر رسمی WxPirs به کاربر این اجازه را میدهد که مشخصات یک فایل و همچنین اطلاعات و فایل های درونی حافظه های Xbox360 را نمایش دهد.


  [​IMG]


  به طور مثال میخواهید از محتویات درونی شاخه ی 0000000000000000 با اطلاع شوید. در ابتدا پوشه و یا فایل مورد نظر را انتخاب کرده و برروی کلید Extract کلیک، صفحه ای مبنی بر مسیر ذخیره در هارد کامپیوتر ظاهر می شود. مسیر مورد نظر را انتخاب و مورد را Save کنید.

  [​IMG]


  ممکن است برنامه کمی سنگین شود و یا حتی هنگ کند، با کمی صبر و حوصله مجدداً برنامه قابل استفاده می شود. چون هنوز برنامه در ابتدای پیکر بندی است توانایی کپی کردن فایل های حجیم و یا به صورت دسته ای را ندارند، بنابراین سعی کنید فایل ها را به صورت جدا از هم جابجا کنید تا مشکلی در حین کار با برنامه رخ ندهد.

  بعد از کپی شدن فایل و یا پوشه ی مورد به سراغ برنامه ی wxPirs رفته و آن را اجرا کنید.


  [​IMG]


  از منوی File برروی Open بزنید و به مسیر ذخیره (Extract) فایل خود بروید و آن را در برنامه Open کنید.


  [​IMG]
  انتقال فایل (save,theme ,...) به xbox

  انتقال فایل (save,theme ,...) به xbox XBOX - ایکس باکس
   

  فروشگاه بازی سایت فروشگاه بازی سایت

 2. mammadex کاربر فعال

  بعد از باز شدن فایل بلافاصله محتویات آن لیست شده و در قسمت پایین برنامه (LOG) مشخصات فایل را نمایش میدهد و به راحتی می توان پی برد که این فایل در کنسول چه می باشد.


  [​IMG]
  [​IMG]


  با کمک این برنامه حتی می توان فایل های داخلی یک فایل را از حالت فشرده خارج کرد. به طور مثال برای Theme ها می توان با راست کلیک کردن برروی عنوان های WallPaper و کلیک برروی Extract File فایل مورد نظر را با دادن پسوند آن (PNG) در هارد ذخیره کرد.


  [​IMG]


  اکنون تا حدی با ساختار اطلاعاتی که می توان در USB Flash کنسول استخراج کرد آشنا شده اید.
  حال چه مواردی را می توان به حافظه ی USB Flash کنسول وارد کرد و چه مواردی را نمی توان. به طور مثال بیشترین کاربردی که می توان برای یک کاربر
  عادی
  کنسول در نظر گرفت: انتقال Theme ها، بازی های Demo و Save game ها و چند مورد کوچک دیگر می باشد.
  در سایر موارد نمی توان Arcade Game ها و یا کلیپ های تصویری با قالب WMW, AVI را کپی و در کنسول اجرا کرد و همچنین کپی و اجرای فایل های MP3, WMA
  (برای کپی و اجرا فایل های صوتی و تصویری می توانید از USB Flash های عادی که Format FAT32 هستند استفاده کنید)


  انتقال Theme هابه طور معمول می توان دو نوع Theme از اینترنت دانلود کرد، یک نوع که فایل به صورت جدا و تنها آپلود شده است و نوع دیگر که فایل Theme در مسیر مشخصی قرار دارد که بعد از خارج شدن از حالت فشرده قرار میگرید. هیچ فرقی میان این دو نوع فایل دانلودی وجود ندارد. اگر فایل Theme دانلودی شما به صورت تک فایل تنها باشد، شاخه ای در حافظه ی USB Flash وجود داره که می توان فایل مورد نظر را در آن مسیر کپی کرد، ولی اگر فایل Theme دانلودی شما از نوع دوم است باید اولین پوشه ی که بعد از مسیر 0000000000000000 قرار دارد را در همان مسیر USB Flash کپی کنید.

  Theme های نوع اولبعد از دانلود فایل، USB Flash را به کامپیوتر متصل کرده و برنامه ی USB XTAF Xplorer را اجرا و از منوی فایل Open Device را بزنید.
  [​IMG]

  روش اول
  به مسیر Content\0000000000000000 رفته و شاخه ای به اسم FFFE07D1 با کمک کلید New Folder بسازید.

  [​IMG]
  [​IMG]

  سپس برروی شاخه ای که ساختید (FFFE07D1) دبل کلیک کنید و وارد آن شوید، مجدداً شاخه ای به نام 00030000 با کمک کلید New Folder بسازید.

  [​IMG]


  دوباره وارد شاخه ای که ساختید (00030000) شوید، اکنون برروی کلید Inject کلیک کرده و فایل Theme مورد نظر را در برنامه Open کرده و صبر کنید تا عمل کپی کامل صورت گیرید.

  [​IMG]

  روش دوم
  در ورژن های جدید برنامه ی USB XTAF Xplorer قابلیت dragging and dropping نیز وجود دارد، پس شما می توانید به جای استفاده از کلیدهای New Folder و Inject مسیر مورد نظر را در هارد خود درست کنید و فایل های خود را دورن آن کپی و طبقه بندی کنید و سپس در برنامه وارد شاخه ی Content\0000000000000000 شده و پوشه ی مورد نظر را از My Computer به برنامه drag and drop کنید.

  [​IMG]


  البته این کار فقط در صورت عدم وجود آن پوشه در مسیر drag and drop است که عمل کپی به USB Flash صورت می گیرید. در صورت وجود همان مسیر در USB Flash برنامه اجازه ی کپی را نمی دهد و پیغام File already exists میدهد

  [​IMG]

  بنابراین باید تنها فایل (ها) مورد نظر را در خود آن شاخه (FFFE07D1\00030000) را با روش drag and drop کپی کرد.

  Theme های نوع دوم
  وقتی این نوع Theme ها را دانلود میکند به صورت پیش فرض مسیر های تا فایل نهایی مشخص شده است. اگر به مسیر آن خوب دقت کنید متوجه می شوید که کپی کردن آن در USB Flash بسیار ساده است. بعد از دانلود فایل، USB Flash را به کامپیوتر متصل کرده و برنامه ی USB XTAF Xplorer را اجرا و از منوی فایل Open Device را بزنید.
  روش اول
  به مسیر Content\0000000000000000 رفته و برای وارد کردن پوشه توسط برنامه برروی کلید Inject Folder کلیک کنید و به مسیر Theme بازی رفته و پوشه ای که بعد از 0000000000000000 در هارد کامپیوتر قرار دارد را Open کنید تا عمل کپی در USB Flash صورت گیرید.
  روش دوم
  به مسیر Content\0000000000000000 هم در USB Flash و هم در هارد کامپیوتر رفته (Theme) و با استفاده از drag and drop پوشه ی درونی مسیر Content\0000000000000000 را از هارد کامپیوتر به پنجره ی برنامه کپی کنید.
  [​IMG]

  (در بعضی از Theme ممکن است یک شاخه مشترک باشد، بنابراین باید تنها فایل (ها) مورد نظر را در خود آن شاخه را با روش drag and drop کپی کرد.)