مایکروسافت : Xbox One دارای قفل منطقه ای خواهد بود

مایکروسافت : Xbox One دارای قفل منطقه ای خواهد بود

مایکروسافت : Xbox One دارای قفل منطقه ای خواهد بود : [IMG] مایکروسافت در خبری که چندان هم باعث شگفتی کسی نشده است رسما تایید کرد که کنسول نسل بعدیش یعنی Xbox One دارای region-locked یا همان قفل منطقه ای می باشد. این یعنی این که شما نمی توانید بازی که برای این کنسول خریده اید را در هر منطقه ای استفاده کنید و انتظار می رود که تنها در منطقه ای که... : مایکروسافت : Xbox One دارای قفل منطقه ای خواهد بود

 1. reza720 کاربر شناخته شده

  [​IMG]

  مایکروسافت در خبری که چندان هم باعث شگفتی کسی نشده است رسما تایید کرد که کنسول نسل بعدیش یعنی Xbox One دارای region-locked یا همان قفل منطقه ای می باشد. این یعنی این که شما نمی توانید بازی که برای این کنسول خریده اید را در هر منطقه ای استفاده کنید و انتظار می رود که تنها در منطقه ای که شما کنسولتان را خریده اید بازی اجرا بشود.  سخنگوی شرکت مایکروسافت در مصاحبه ای با سایت Digital Trends تایید کرده است که کنسول Xbox One هم همان سنت قفل منطقه ای را ادامه می دهد که بیش از این در Xbox و Xbox 360 شاهدش بوده ایم :

  به مانند صنعت فیلم و موسیقی ، بازی ها هم باید قبل از این که برای فروش گذاشته بشوند از دستور عمل های نظارتی خاص کشورها پاک بشوند.

  وی ادامه داده است :

  ما پیروی از این دستورات را هم با شرکای خودمان در Xbox One ادامه خواهیم داد.

  مایکروسافت تنها شرکتی نیست که از چنین روشی استفاده می کند چرا که تمامی کنسول های نیتندو نیز تا به امروز قفل منطقه ای شده اند. PSOne و PS2 نیز از چنین قفل منطقه ای استفاده می کردند اما در PS3 و Vita خبری از چنین روشی نبوده است. اگر چه برخی از ناشران و سازندگان هم ممکن است برای آن که بخواهند مزیت هایی بر روی بازی هایشان داشته باشند می توانند از قفل منطقه ای استفاده کنند.

  در مورد این که آیا PlayStation 4 هم از چنین روشی استفاده می کند مدیر عامل کل سونی یعنی Shuhei Yoshida پاسخ روشنی نداده است و اعلام کرده است که تنها او است که جواب این سوال را خواهد داد ولی فعلا برای جواب دادن در مورد این سوال آماده نیست.  مایکروسافت : Xbox One دارای قفل منطقه ای خواهد بود

  مایکروسافت : Xbox One دارای قفل منطقه ای خواهد بود XBOX - ایکس باکس
   

  فروشگاه بازی سایت فروشگاه بازی سایت

 2. reza720 کاربر شناخته شده

  اخه چراااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا؟